hadi nemati

Contact Details

Bio

جاذبه های دیدنی در شهر ازمیر –ترکیه

تفریحات  آبی در امتداد سواحل شهر ازمیر 

شهر ازمیر در امتداد آبهای زلال و فیروزه ای دریای اژه قرار گرفته و سواحل این شهر برای تجربه تفریحات و ورزش های آبی ایده آل است . میتوانید در سواحل امن وآرام این شهر ساعت ها استراحت کنید و آفتاب بگیرید و یا شنا ، قایق سواری ، موج سواری را در آبهای زلال آن تجربه کنید .

سواحل این شهر دارای امکانات رفاهی متنوع است و تماشای منظر زیبای غروب آفتاب در امتداد ساحل ، رویایی و یاد ماندنی خواهد بود .

کافه ها و رستوران های متنوعی در امتداد ساحل وجود دارند که برای صرف غذا و نوشیدنی در تور ازمیر سفر باتو مناسب هستند  .

پارك آبي ازمير

به گزارش سفر باتو ، شهر ازمیر یکی از بزرگترین  و مجهزترین پارک های آبی کشور ترکیه را دارد که با وجود بازی ها و سرگرم های متنوع مورد استقبال گردشگرا قرار گرفته است و برای تمامی سنین بازیهای خاصی را در نظر گرفته است . در این مجموعه بخشی به نام دلفیناریوم قرار دارد که در آن شاهد تماشای نمایش زیبای دلفین ها خواهید بود . پارک آبی ازمیر دارای انواع استخرهای بزرگ و کوچک و سرسره های پیچ در پیچ و موجدار است که همگی طبق استانداردهای بین المللی طراحی و ساخته شده اند .

بازدید از دلفیناریوم پارک آبی ازمیر ، بسیار جذاب و سرگرم کننده است  . در این مجموعه میتوانید کنار دلفین ها شنا کرده و آن ها را لمس کنید . علاوه بر دلفین ها ، شیر های دریایی نیز در همین مجموعه نگهداری می شوند که دیدن حرکات نمایشی آنها به خصوص برای کودکان جالب و تماشایی است . این مجموعه هر ساله از اواسط فصل بهار تا اواخر تابستان باز است  . 

چشمه های آبگرم پاموکاله

پیشنهاد می کنیم حین اقامت در شهر ازمیر یک روز کامل را به بازدید از چشمه های آب گرم پاموکاله و سایت های باستانی اطراف آن اختصاص دهید . پاموکاله ، مجموعه ای از چشمه های آب گرم است که هزاران سال قدمت دارد و با فرسایش خاک در طول مسیر خود سبب پیدایش حوضچه های پلکانی شده است .  سنگهای این منطقه تراورتن و سفید رنگ هستند از این رو از دور نمایی شبیه به منطقه برف گرفته را تداعی می کنند . میتوانید پای خود را درون این حوضچه ها بگذارید و هر چه جلوتر بروید آب گرم و گرمتر می شود .  گفته می شود آبها گرم  این چشمه ها دارای خواص درمانی فراوان اند